Nasi dostawcy

Strona główna  /  Nasi dostawcy

Eko Zieleniak

Ekologiczne uprawy grupy Eko Zieleniak zlokalizowane są w malowniczej, zielonej, pokrytej wzniesieniami krainie na pograniczach województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Przez wiele lat uprawiali oni warzywa metodami naturalnymi, bez jakichkolwiek nawozów sztucznych i oprysków. Dzięki urodzajnym glebom i ogromnej wiedzy udaje im się uprawiać różnorodne gatunki warzyw i owoców. Ciężka praca gospodarzy sprawia, że ich produkty są najwyższej jakości. Obecnie odbiorcami grupy jest większość sklepów ze zdrową żywnością w Krakowie. Zajmują się oni również importowaniem egzotycznych owoców z certyfikowanych upraw.
W skład grupy wchodzą poszczególne gospodarstwa:
Sławomir Wierzba, Tadeusz Winiarski – jabłka, Tomasz Grela – pieczarki, Wawrzyńczyk Anna, Dobrodziej Małgorzata, Dawid Mitka.

Złota Winnica

Małe rodzinne gospodarstwo stworzone z fascynacji naturą i potrzeby nauczenia się życia jak najbliżej niej i jej zasad. Nie produkuje żywności – sieje zboże i warzywa, hoduje drób i pszczoły, zbiera trawę na kompost, deszczówkę do podlewania, od czasu do czasu miód i owoce ze starego sadu lub małej winnicy. Czasem zbiera warzywa – te wcześniej wysiane :) A jeśli się uda – sprzedaje ich nadmiar. Upraw ani nie pryska, ani nie certyfikuje (mniej więcej z tego samego powodu – wierzy w relacje z drugim człowiekiem i budowę wzajemnego zaufania). W sezonie można tu nabyć niezwykłe pomidory, bakłażany, dynie, czosnek, cebulę, ogórki, owoce sezonowe, a czasem nawet domowe przetwory.

Czytaj więcej

Ewy i Grzegorz Bros

Gospodarstwo państwa Bros znajduje się pod Krakowem w pięknej zielonej okolicy pełnej lasów i łąk. Ich przygoda z rolnictwem zaczęła się kilkadziesiąt lat temu, dzięki ojcu pani Ewy. Przez wiele lat uprawiał on ziemię tylko dla potrzeb swoich, swojej rodziny i znajomych. Teraz córka wraz z mężem kontynuują tą wieloletnią tradycję. Uprawiają oni tradycyjne polskie warzywa takie jak: kapusta, ziemniaki, marchew, sałata, pietruszka czy seler. W sezonie letnim pojawiają się u nich także przepyszne pomidory i papryka oraz słodkie i soczyste brzoskwinie, śliwki i morele. Wszystko uprawiane jest metodami tradycyjnymi na oborniku i kompoście. Przechowywanymi później w tradycyjnych kopcach warzywami (jak marchew, pietruszka czy ziemniaki) można się delektować przez cały rok.

Smaki z Lanckorony – Chleb od Franka

Chleby robione są całkowicie ręcznie z najwyższej jakości mąk, głównie mąki orkiszowej i żytniej. Wszystkie chlebki są w całości pochodzenia roślinnego z dodatkiem nasion, przypraw oraz suszonych pomidorów (pyszne bułeczki z pomidorami). Pasja i ciężka praca włożona w przygotowanie pieczywa sprawia, że chlebki są tak zdrowe i pyszne. Franek dostarcza produkty do jednego ze znanych krakowskich lokali, a także kilku ekologicznych sklepów. Oprócz tego często uczestniczy w festiwalach zdrowej żywności, slowfood etc. Jego pieczywo znalazło u nas wielu zwolenników, spróbuj sam a z pewnością dołączysz do ich grona.

Ekosamotnia

Gospodarstwo agroturystyczne Ekosamotnia jest 3 hektarowym sadem, który bezpośrednio graniczy z Lasem Wolskim. Na terenie znajdują się liczne ścieżki spacerowe, 100 letnia altana, stawy, mostki, wąwóz, niezwykle bogate stanowiska naturalne ptaków i zwierząt leśnych. Otaczający ogród jest obecnie jedynym w Krakowie gospodarstwem z certyfikatem ekologicznym. Dzięki otaczającemu je z każdej strony Lasowi Wolskiemu, pozostaje ono zupełnie odgrodzone od miasta i pozostaje nieskażone. Pod koniec lata Ekosamotnia ma w swojej ofercie przede wszystkim pomidory, cukinie, dynie, a na początku jesieni tak rzadko spotykane w Polsce kasztany jadalne!

Vitamedica.eu

Ekipa firmy Vitamedica, to ludzie z pasją, którzy tworzą innowacyjne produkty o charakterze żywności prozdrowotnej. Są to pasztety i pasty warzywne na bazie fasoli, ciecierzycy oraz soczewicy. Ich wartość odżywcza, walory zdrowotne i smakowe sprawiają, że stanowią cenną alternatywę dla klasycznych pasztetów, produkowanych na bazie mięsa.

Uwaga, dostawy zostały zawieszone do odwołania! Prosimy o nie składanie nowych zamówień.